Zakres szkolenia

Szkolenie w 3MM Racing Academy zostało opracowane na podstawie naszych doświadczeń nabytych w trakcie długoletniej przygody z motocyklami, zarówno na drogach jak i w trakcie rywalizacji na torze.

Szczegółowo przeanalizowaliśmy zachowanie kierowców oraz motocykli, aby przekazać wam obiektywne informacje, które mają zastosowanie w każdym przypadku, bez względu na Twój poziom zaawansowania i motocykl jakim jeździsz.

Posiadamy duże doświadczenie w szybkim wyłapywaniu słabszych i mocnych strony każdego kierowcy, dzięki czemu możemy skupić się na efektywnej, indywidualnej pracy nad poszczególnymi elementami i odnieść najlepsze efekty. Otrzymacie czytelne porady dotyczące aspektu, który jest w naszej ocenie najważniejszy dla Ciebie na danym etapie. Nie zarzucimy Cię zbyt wieloma informacjami jednocześnie. Wraz z poprawą zachowania i zaawansowania zmieniać się będzie informacja zwrotna i zakres, nad którym pracujesz.

W trakcie szkolenia dowiecie się jak porozumieć się ze swoim motocyklem i świadomie nim kierować.

Podstawowym założeniem jest czerpanie przyjemności z jazdy, a Wasze bezpieczeństwo ma wynikać ze swobody i powiększenia marginesu błędu poprzez podniesienie umiejętności.

Najważniejsze elementy omawiane na szkoleniu to:

  1. Prawidłowa pozycja na motocyklu, aby zapewnić sobie najlepszą nad nim kontrolę
  2. Swoboda jazdy na motocyklu. Motocykl nie jest Twoim przeciwnikiem. Nauczymy Cię jak odczytywać sygnały motocykla i dostosować swoje reakcje
  3. Kontrola gazu, płynność operowania i zrozumienie reakcji motocykla
  4. Obserwacja otoczenia – zbieranie informacji pozwoli Ci lepiej odnaleźć odpowiednią linię i rozwiązanie
  5. Linia w zakręcie, która jest kluczowa do jazdy w strefie komfortu. Pomożemy Ci dostrzec optymalny tor jazdy w zależności od warunków
  6. Optymalne miejsca i moment dla kluczowych elementów kierowania – hamowania i wejścia w zakręt. Umiejętność spostrzegania i identyfikacji swoich pomyłek
  7. Istotnym dla swobodnej jazdy dopasowanie pochylenia motocykla do prędkości w zakręcie. Błędy w tym zakresie bardzo niekorzystnie wpływają na zachowanie motocykla i ograniczają możliwości
  8. Balans ciałem w trakcie jazdy pozwoli znacznie powiększyć potencjał Wasz i motocykla
  9. Konsekwencja działania, płynność jazdy – korekty pochylenia, linii i ilości gazu w zakręcie mocno destabilizują jazdę
  10. Świadome wykorzystanie dostępnych punktów odniesienia i przestrzeni w celu zwiększenia pewności siebie, powtarzalności i szybkości jazdy

Najczęściej zadawane pytania

W odpowiedzi na wasze wątpliwości odnośnie szkolenia i wymagań poniżej lista najczęściej pojawiających się pytań:

Czy aby się czegoś nauczyć muszę uczestniczyć w dwóch poziomach szkolenia?

Dla większości motocyklistów ukończenie poziomu pierwszego jest wystarczające, na nim wyjaśnimy podstawy zachowania motocykla oraz pokażemy każdemu z osobna jakie błędy popełnia oraz będziemy je poprawiać. Poziom 2 jest dla osób które chcą zagłębić się w większą ilość „szczegółów” oraz dla tych, którzy poważnie myślą o wyjazdach na tor wyścigowy.

Dla jakiego poziomu zaawansowania motocyklisty przeznaczone jest szkolenie?

Bez względu na to czy dopiero zdaliście kurs czy jeździcie od kilkunastu lat, zawsze jest możliwość poprawy swoich umiejętności i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Do każdego z kursantów podchodzimy indywidualnie, pracując nad jego problemami i poprawiając jego technikę. Przekazywane rady dotyczą każdego z was, nie recytujemy wyświechtanych frazesów. Dzięki podziałowi na grupy mamy możliwość w pełni zindywudializowanego podejścia do kursantów. Nowego motocyklistę nauczymy innych rzeczy niż wieloletniego motonitę, jednak każdy nauczy się nowych rzeczy.

Czy szkolenie odbędzie się w wypadku silnego deszczu?

Biorąc pod uwagę charakter naszych szkoleń wychodzimy z założenia, że w wypadku silnych opadów nie jesteśmy w stanie wykonać pełnego planu zajęć i ćwiczyć wszystkich istotnych elementów. W związku z tym w wypadku dużych opadów w dniu szkolenia, przewidujemy możliwość zmiany jego terminu. Jeśli nowy termin nie będzie wam odpowiadał dajemy możliwość zwrotu opłaty za kurs. W przypadku decyzji o rezygnacji z konkretnego terminu decyzję ustalamy indywidualnie.

Ile czasu spędzę na torze?

Zajęcia praktyczne odbywają się z podziałem na grupy. Daj to możliwość zregenerowania sił po każdej sesji, a także obserwowania poczynań innych uczestników. W zależności od programu szkolenia każdy z uczestników ma do wykorzystania okołu dwanastu 20-minutowych sesji. W trakcie zajęć przewidziana jest również przerwa na obiad i omówienie poszczególnych ćwiczeń.

Ile trwa szkolenie?

Szkolenie podzielone jest na dwie części: wykład teoretyczny i ćwiczenia praktyczne. Część teoretyczna zajmuje około 3h. W tym czasie przekazujemy wam informacje potrzebne do lepszego zrozumienia jazdy motocyklem oraz przygotowujemy do ćwiczeń. Na część praktyczną przygotować trzeba cały dzień. Dojazd na miejsce szkolenie to ~2 godziny w zależności od odległości do pokonania. następnie po około godzinnym wstępie z motocyklami spędzamy co najmniej 5 godzin poprawiając swoje umiejętności na torze.

Jaka odzież wymagana jest podczas szkolenia?

Ubierzcie się tak jak zwykle do dłuższej jazdy. Wymagamy minimum ochrony dla waszego bezpieczeństwa i spokoju. Zajęcia praktyczne odbywają się na zamkniętych obiektach bez udziału osób trzecich co stwarza najlepsze warunki to poprawiania swoich umiejętności, jednak wypadki mogą się przydarzyć. Do udziału w szkoleniu wymagany jest kask i rękawice, jednak im pełniejszy ubiór ochronny tym więcej swobody w trakcie jazdy. Polecamy kombinezony, odzież motocyklową, komplet ochraniaczy i buty motocyklowe.

Na jakim motocyklu mogę uczestniczyć w szkoleniu?

Rodzaj motocykla nie ma znaczenia, doskonalić swoje umiejętności można na każdym motocyklu. Szkolenie odbywa się jednak na torze asfaltowym, a największy nacisk kładziemy na umiejętności przydatne w jeździe po ulicy i na torze. W tych granicach panuje pełna dowolność. Od potężnych cruiserów po zwinne maszyny sportowe. Każdemu z was będziemy potrafili pomóc i doradzić.

Zapisz się na kurs
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Uwagi
Model, marka i numer rejestracyjny motocykla
Lub
wynajem motocykla

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w formularzu powyżej, przez administratora danych, którym jest 3MM Racing Academy z siedzibą w Gdańsku przy Mazurskiej 23/25 m.1, nr NIP: 5842735259 (dalej: „Administrator”) w celu zapisu na wybranie szkolenie oraz otrzymywania informacji o produktach i usługach Administratora. Pełna treść informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.


Po otrzymaniu tych informacji oraz sprawdzeniu czy jest wolne miejsce w podanym terminie zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji oraz numer konta, na który w przeciągu 3 dni należy przelać należność za szkolenie.

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu szkolenia dla firm oraz grup zorganizowanych.

×