FAQ – dowiedz się więcej o Track Days!

Chcesz wiedzieć więcej na temat Track Days organizowanych przez 3MM Racing Adademy? W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na większość pytań związanych z wydarzeniem. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! zapisy@3mmracingacademy.pl lub tel: +48 602 387 564

Dla kogo Track Days?

Cykl imprez 3mm Racing Academy Track Days przeznaczony jest dla entuzjastów jazdy motocyklowej na różnym poziomie zaawansowania. Wszystkich uczestników zapraszamy na miejsce imprezy z wyprzedzeniem, tak aby zdążyć przygotować siebie, motocykl oraz dopełnić formalności i przejść odprawę oraz badanie motocykla. Wszelkie informacje odnośnie przebiegu danej imprezy będą dodatkowo omawiane przy rejestracji na miejscu.

Jak wyglądają jazdy?

Na małych torach takich jak Autodrom Pomorze, Kartodrom Bydgoszcz, Tor Radom , Tor Łódź, jazdy odbywać się będą w podziale na 3 grupy, według zaawansowania uczestników, co umożliwia swobodny dostęp do toru z innymi kierowcami na podobnym poziomie. Każda grupa jeździ w sesjach po 20 minut. W przypadku podobnego poziomu uczestników, w dniu imprezy ogłosimy również czy istnieje możliwość jazdy w 2 grupach.

Na torze Poznań jazdy odbywają się w podziale na 3 grupy zaawansowania , każda z grup ma po 6 sesji 20 minutowych każdego dnia, jazdy rozpoczynamy o godzinie 9:00 i kończymy o 18:00. Dokładny harmonogram zostanie przesłany uczestnikom po zapisie na track day.

Jak się przygotować?

Każdego z uczestników obowiązuje pełen strój motocyklowy. W przypadku strojów tekstylnych dodatkowo weryfikowane będzie jego poziom zabezpieczenia (certyfikowane protektory).Wszystkie motocykle drogowe muszą spełniać warunki techniczne potwierdzone aktualnym badaniem techniczne. W przypadku motocykli wyścigowych ich stan techniczny będzie weryfikowany przed dopuszczeniem do jazd. W przypadku takich motocykli dodatkowo wymagane są maty środowiskowe. Każdy motocykl przed wjazdem na tor musi przejść również badanie głośności. Szczegółowe inf odnośnie głośności dostępne są w regulaminie każdego z torów.

Czy muszę mieć prawo jazdy?

Od kierowców nie jest wymagane prawo jazdy.

Czy zapewniacie pomiar czasu i wsparcie techniczne?

Podczas jazd na małych torach nie będziemy prowadzić pomiaru czasu, możliwe jest jednak rozstawienie lap timerów i pomiar we własnym zakresie.

Na torze Poznań każdy uczestnik może wykupić pomiaru czasu ,kostki są obowiązkowe dla grupy A oraz B. Koszt wynajmy kostki pomiaru czasu to 50zł za dzień przy przedłpacie oraz 60 zł podczas płatności na miejscu.

Na wszystkich imprezach w Bydgoszczy będzie możliwość uzyskania pomocy od doświadczonych zawodników 3MM Racing Academy!

Co gdy wystąpi zagrożenie na torze?

W przypadku zagrożenia na torze spowodowanego wypadkiem, któregoś z uczestników sesje będą wstrzymywane do czasu usunięcia zagrożenia i oczyszczenia toru. Przerwane sesje nie będą wznawianie po upływie planowanego czasu ich trwania.


Dłużej się nie zastanawiaj. Kliknij i zarezerwuj swoje miejsce tutaj: http://3mmracingacademy.pl/trackdays/